HİZMETLERİMİZ

XENON FAR

XENON FAR NASIL ÇALIŞIR?
Xenon farların içerisinde bulunan ampuller yoğun olarak xenon gazı ile doludur. Quartz bir ampul içindeki bu gaz ve iki elektrot arasında oluşan ark ve çakma sureti ile aydınlanma meydana gelir. Ampulün önünde ise ışığı kesecek şekilde konumlandırılmış bir yarım ay bulunur. Uzun farlarda yarım ay tamamen ampul önünden çekilirken, kısa farlarda yarım ay şeklindeki metal ampulün önüne iner.

XENON FARIN SÜRÜCÜYE SAĞLADIĞI ARTILAR
Xenon farların en büyük artısı, normal farlara nazaran gün ışığına daha yakın bir ışıma sağlamasıdır. Bu aracı kullanan sürücü için daha rahat bir görüş açısı anlamına gelmektedir. Sokak aydınlatmasının bulunmadığı yollarda xenon fara sahip bir araçla seyretmek, normal farlı bir araçla seyretmekten çok daha kolaydır. Xenon farların normal farlara nazaran %300 daha fazla aydınlanma sağladığı deneylerle kanıtlanmıştır.

NEDEN XENON FAR? 
On Yılı geçen bir süre içerisinde araçlar gittikçe geliştirilerek ABS, Airbag, Air-Condition, ASR gibi teknoloji uygulamaları ile çok daha konforlu üretilmeye başlamıştır. Buna rağmen kazaların %60 kısmı karanlıkta oluşmuştur. Bu nedenle Aracın aydınlatması yol güvenliği açısından büyük rol oynamaktadır. Gerçekte de 60 yaşındaki bir sürücünün, 20 yaşındaki bir sürücüye göre aynı performansı sağlayabilmesi için 10–11 kat daha fazla ışığa ihtiyacı olmaktadır. Bundan dolayı yaş ilerledikçe daha güvenli bir sürüş için daha fazla aydınlatmaya ihtiyaç vardır. Xenon lambalar, standart Halojen lambalara göre %300 ‘e kadar daha fazla gelişmiş bir görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle, Xenon Far Aydınlatma sistemi her koşulda çok daha fazla görüş alanı ve mesafesi sunması nedeni ile can ve mal emniyetinizi sağlamaktadır.

EYYÜP OTO ELEKTRİK

Daha fazla aydınlatma ve daha fazla güvenlik sağlayan Xenon far tedariğini ve montajını sizler için gerçekleştiriyoruz. Yılların verdiği tecrübe ve dinamizm ile Siverek Eyyüp Oto Elektrik hizmetinizdedir.

İLETİŞİM ADRESİMİZ

  • Siverek yeni Sanayi Sitesi 2. Blok no:27 Siverek/Şanlıurfa
  • 0544 201 4361

ANAHTAR KELİMELER (TAGS)